  • ERJ-1GNF6201C
ERJ-1GNF6201C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNF6201C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNF6201C
Datasheet:
ERJ-1GNF6201C
Description:
Quantity:
In Stock : 10467
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNF6201C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm