  • ERJ-1GNF2003C
ERJ-1GNF2003C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNF2003C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNF2003C
Datasheet:
ERJ-1GNF2003C
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 200kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 39650
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNF2003C
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm