  • ERJ-14YJ110U
ERJ-14YJ110U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14YJ110U
HK JDW NO:
590-ERJ-14YJ110U
Datasheet:
ERJ-14YJ110U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 11Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14YJ110U
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%