  • ERJ-12ZYJ514U
ERJ-12ZYJ514U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12ZYJ514U
HK JDW NO:
590-ERJ-12ZYJ514U
Datasheet:
ERJ-12ZYJ514U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 510kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12ZYJ514U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm