  • ERJ-12YJ1R6U
ERJ-12YJ1R6U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12YJ1R6U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-12YJ1R6U
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 1.6Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12YJ1R6U
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm