  • ERG-3SJ680A
ERG-3SJ680A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ680A
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ680A
Datasheet:
ERG-3SJ680A
Description:
Through Hole 68Ohms, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ680A
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    68Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm