  • ERG-3SJ302V
ERG-3SJ302V
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ302V
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ302V
Datasheet:
ERG-3SJ302V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3kOhm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 17920
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ302V
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    700V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm