  • ERG-2SJ620
ERG-2SJ620
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ620
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ620
Datasheet:
ERG-2SJ620
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 62Ohm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 13952
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ620
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    4mm