  • ERG-2SJ104A
ERG-2SJ104A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ104A
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ104A
Package:
Axial
Datasheet:
ERG-2SJ104A
Description:
Through Hole 100kOhms, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ104A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    4mm
  • Length
    12mm