  • ERG-1SJ511
ERG-1SJ511
advertisement
Manufacturer No:
ERG-1SJ511
HK JDW NO:
590-ERG-1SJ511
Datasheet:
ERG-1SJ511
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 510Ohm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 2
Step5Bar-code shipping tag
ERG-1SJ511
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    2.8mm