  • ERG-1SJ221
ERG-1SJ221
advertisement
Manufacturer No:
ERG-1SJ221
HK JDW NO:
590-ERG-1SJ221
Datasheet:
ERG-1SJ221
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-1SJ221
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ERG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    2.8mm