  • ERG-1SJ130A
ERG-1SJ130A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-1SJ130A
HK JDW NO:
590-ERG-1SJ130A
Datasheet:
ERG-1SJ130A
Description:
Through Hole 13Ohms, 1W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 9736
Step5Bar-code shipping tag
ERG-1SJ130A
  • Supplier Device Package
  • Weight
    329.988449mg
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    13Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    600V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.8mm
  • Length
    9mm