  • ERD-S2TJ3R0V
ERD-S2TJ3R0V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S2TJ3R0V
HK JDW NO:
590-ERD-S2TJ3R0V
Datasheet:
ERD-S2TJ3R0V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S2TJ3R0V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    3Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    Fixed Resistors
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    METAL FILM
    unknown
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Diameter
    0.45 mm