  • ERC703K0500BEEB500
ERC703K0500BEEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC703K0500BEEB500
HK JDW NO:
873-ERC703K0500BEEB500
Description:
3.05kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC703K0500BEEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.05kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W