  • ERC65165R00BEEK500
ERC65165R00BEEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC65165R00BEEK500
HK JDW NO:
873-ERC65165R00BEEK500
Description:
165Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC65165R00BEEK500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    165Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W