  • ERC5554R900FHEB600
ERC5554R900FHEB600
advertisement
Manufacturer No:
ERC5554R900FHEB600
HK JDW NO:
873-ERC5554R900FHEB600
Description:
54.9Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC5554R900FHEB600
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    54.9Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C