  • ERC551K6200FEEK500
ERC551K6200FEEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC551K6200FEEK500
HK JDW NO:
873-ERC551K6200FEEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC551K6200FEEK500
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.62kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C