  • ERC551K3700BHEK600
ERC551K3700BHEK600
advertisement
Manufacturer No:
ERC551K3700BHEK600
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERC551K3700BHEK600
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.37kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERC551K3700BHEK600
  • Series
    ERC
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C