  • ERC55169K00BHEK500
ERC55169K00BHEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC55169K00BHEK500
HK JDW NO:
873-ERC55169K00BHEK500
Description:
169kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC55169K00BHEK500
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    169kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W