  • ERC5515R000FKEK500
ERC5515R000FKEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC5515R000FKEK500
HK JDW NO:
873-ERC5515R000FKEK500
Description:
15Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC5515R000FKEK500
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W