  • ERC507K5900BHEB500
ERC507K5900BHEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC507K5900BHEB500
HK JDW NO:
873-ERC507K5900BHEB500
Description:
7.59kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC507K5900BHEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.59kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W