  • ERC5049R900DEEB500
ERC5049R900DEEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC5049R900DEEB500
HK JDW NO:
873-ERC5049R900DEEB500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
49.9Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC5049R900DEEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    49.9Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W