  • ERC5042K200BHEK500
ERC5042K200BHEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC5042K200BHEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERC5042K200BHEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
42.2kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERC5042K200BHEK500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    ERC
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    42.2kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W