  • ERB32Q5C2H3R6CDX1K
ERB32Q5C2H3R6CDX1K
advertisement
Manufacturer No:
ERB32Q5C2H3R6CDX1K
HK JDW NO:
535-ERB32Q5C2H3R6CDX1K
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
ERB 3.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 5054
Step5Bar-code shipping tag
ERB32Q5C2H3R6CDX1K
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERB
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.6pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm