  • ERB21B5C2E430GDX1L
ERB21B5C2E430GDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2E430GDX1L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2E430GDX1L
Package:
Datasheet:
Description:
ERB 43pF 250V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10944
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2E430GDX1L
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    43pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm