  • ERB1885C2E9R0DDX5D
ERB1885C2E9R0DDX5D
advertisement
Manufacturer No:
ERB1885C2E9R0DDX5D
HK JDW NO:
535-ERB1885C2E9R0DDX5D
Description:
ERB 9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 17782
Step5Bar-code shipping tag
ERB1885C2E9R0DDX5D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    9pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm