  • ERA6ARB9761V
ERA6ARB9761V
advertisement
Manufacturer No:
ERA6ARB9761V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA6ARB9761V
Package:
Datasheet:
ERA6ARB9761V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 9.76kOhm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 10047
Step5Bar-code shipping tag
ERA6ARB9761V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    9.76kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    85°C