  • ERA-8AED2942V
ERA-8AED2942V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-8AED2942V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA-8AED2942V
Package:
Datasheet:
ERA-8AED2942V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 29.4kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-8AED2942V
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    29.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm