  • ERA-6AED4121V
ERA-6AED4121V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6AED4121V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA-6AED4121V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 4.12kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6AED4121V
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    4.12kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm