  • ERA-3YED101Z
ERA-3YED101Z
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3YED101Z
HK JDW NO:
590-ERA-3YED101Z
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
ERA-3Y Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3YED101Z
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ERA-3Y
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm