  • ERA-3ARW912V
ERA-3ARW912V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3ARW912V
HK JDW NO:
590-ERA-3ARW912V
Datasheet:
ERA-3ARW912V
Description:
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2656
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3ARW912V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm