  • ERA-3ARW182P
ERA-3ARW182P
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3ARW182P
HK JDW NO:
590-ERA-3ARW182P
Datasheet:
ERA-3ARW182P
Description:
Thin Film, 1.8kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3ARW182P
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.6mm