  • ERA-3AHD17R4V
ERA-3AHD17R4V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AHD17R4V
HK JDW NO:
590-ERA-3AHD17R4V
Package:
Datasheet:
ERA-3AHD17R4V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 17.4Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AHD17R4V
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    17.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    0.5%