  • ERA-3AED6811V
ERA-3AED6811V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AED6811V
HK JDW NO:
590-ERA-3AED6811V
Package:
Datasheet:
ERA-3AED6811V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 6.81kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AED6811V
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Length
    1.6mm