  • ERA-3AEB3091V
ERA-3AEB3091V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AEB3091V
HK JDW NO:
590-ERA-3AEB3091V
Datasheet:
ERA-3AEB3091V
Description:
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4000
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AEB3091V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.09kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm