  • ERA-3AEB2670V
ERA-3AEB2670V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AEB2670V
HK JDW NO:
590-ERA-3AEB2670V
Datasheet:
ERA-3AEB2670V
Description:
Quantity:
In Stock : 3588
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AEB2670V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    267Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm