  • ERA-3AEB1820V
ERA-3AEB1820V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AEB1820V
HK JDW NO:
590-ERA-3AEB1820V
Datasheet:
ERA-3AEB1820V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 182Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1855
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AEB1820V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERA-3A
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    182Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm