  • ERA-2HRB1300P
ERA-2HRB1300P
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2HRB1300P
HK JDW NO:
590-ERA-2HRB1300P
Datasheet:
ERA-2HRB1300P
Description:
ERA-2H Series, Thin Film, 130Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2HRB1300P
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm