  • ERA-2ARB4021X
ERA-2ARB4021X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2ARB4021X
HK JDW NO:
590-ERA-2ARB4021X
Datasheet:
ERA-2ARB4021X
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6339
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2ARB4021X
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm