  • ERA-2AEC71R5X
ERA-2AEC71R5X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2AEC71R5X
HK JDW NO:
590-ERA-2AEC71R5X
Datasheet:
ERA-2AEC71R5X
Description:
ERA-2A Series, Thin Film, 71.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2AEC71R5X
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    71.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm