  • ER1641-621JS
ER1641-621JS
advertisement
Manufacturer No:
ER1641-621JS
HK JDW NO:
79-ER1641-621JS
Step5Bar-code shipping tag
ER1641-621JS
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    42 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    42
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Rated Current-Max
    0.42A
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    420mA
  • Lead Length
    36.53mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    620nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    190MHz