  • ER1641-123KR
ER1641-123KR
advertisement
Manufacturer No:
ER1641-123KR
HK JDW NO:
79-ER1641-123KR
Step5Bar-code shipping tag
ER1641-123KR
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    200mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Q Factor
    50
  • Diameter
    4.11mm
  • Length
    10.414mm