  • ER1537-68JM
ER1537-68JM
advertisement
Manufacturer No:
ER1537-68JM
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-ER1537-68JM
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ER1537-68JM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ER1537
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    156mA
  • Lead Length
    36.53mm
  • Lead Diameter
    0.025 mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.3Ohm Max
  • Max DC Current
    156mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    55 @ 2.5MHz