  • ER14.5/3/7-3C92-A100-S
ER14.5/3/7-3C92-A100-S
advertisement
Manufacturer No:
ER14.5/3/7-3C92-A100-S
Manufacturer:
Ferroxcube
HK JDW NO:
299-ER14.5/3/7-3C92-A100-S
Package:
Description:
PLANAR ER CORES 2PC SET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ER14.5/3/7-3C92-A100-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Supplier Device Package
    ER 14.5 x 3 x 7
  • Material
    3C92
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    ER
  • Gap
    Gapped
  • Effective Area (Ae) mm2
    17.6
  • Effective Length (le) mm
    19
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    333
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    1.08
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    100nH
  • Effective Permeability (μe)
    86
  • Height
    6.80mm
  • Length
    14.50mm
  • Width
    2.95mm