  • EPL2014-682MLB
EPL2014-682MLB
advertisement
Manufacturer No:
EPL2014-682MLB
HK JDW NO:
3194-EPL2014-682MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
EPL2014-682MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    915mA
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    350mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    316mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • RMS Current (Irms)
    915mA
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    2.2mm