  • EPL2014-601MLB
EPL2014-601MLB
advertisement
Manufacturer No:
EPL2014-601MLB
HK JDW NO:
3194-EPL2014-601MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
EPL2014-601MLB
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    600 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.43A
  • Frequency - Self Resonant
    290MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.2A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    52mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.6 µH
  • RMS Current (Irms)
    2.43A
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    2.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 19 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C