  • EP1500SJTS-50.000M
EP1500SJTS-50.000M
advertisement
Manufacturer No:
EP1500SJTS-50.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EP1500SJTS-50.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EP1500SJTS-50.000M
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Plastic
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    30 pF