  • EMSA120050K-P5P-SZ
EMSA120050K-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EMSA120050K-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMSA120050K-P5P-SZ
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Step5Bar-code shipping tag
EMSA120050K-P5P-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    EMSA (6W)
  • Size / Dimension
    2.52Lx1.59W x 1.18 H 64.0mmx40.5mmx30.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    29.972mm
  • Length
    64.008mm
  • Width
    40.386mm