  • EMSA050300-P5RP-SZ
EMSA050300-P5RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EMSA050300-P5RP-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMSA050300-P5RP-SZ
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
EMSA050300-P5RP-SZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.525lb 238.14g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    EMSA (18W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.71W x 1.39 H 74.0mmx43.5mmx35.3mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    35.306mm
  • Length
    73.914mm
  • Width
    43.434mm