  • EMRE12J2H-100.000M
EMRE12J2H-100.000M
advertisement
Manufacturer No:
EMRE12J2H-100.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EMRE12J2H-100.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMRE12J2H-100.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Standard
  • Number of Pins
    6
  • Material
    Plastic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; BULK; TAPE
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Pin Count
    6
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.75V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.25V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    100 OHM